Motorola GV30 bateria do 3.8V/4.4V 2480MAH

W erze Baterie smartfonów Motorola GV30 stały się towarem deficytowym. Wiele dostępnych na rynku urządzeń potrafi zapewnić energię w telefonie na maksymalnie dwa dni, a ładowarka lub powerbanki powoli stają się akcesoriami, bez których nie ruszamy się z domu. Nawet w starszych telefonach, gdzie baterie zapewniały .
Model: Motorola GV30,pojemność:2480MAH, napięcie:3.8V/4.4V.
Motorola GV30
PL:Baterie smartfonów Motorola GV30, Gwarantuje Bardzo Dobrą Jakość .
FR:Acheter Motorola GV30 Batterie , Nouvelle Batterie Motorola GV30 - Détails du produit !
JP:新品ACアダプター
NL:Batterij Motorola GV30. Deze Nieuw Batterij Motorola GV30 is de beste kwaliteit als vervanging voor uw originele accu.
IT:di alta qualità Motorola GV30 Batteria, Siamo specializzati nella vendita di nuovi ricaricabili Motorola GV30 Batteria, è sottoposto a rigorosi test di controllo e di qualità.

Pasuje do modeli:

kompatybilne modele

Motorola MOTO Z XT1650 SNN5972A
Problem z Baterie smartfonów Motorola GV30 ? Radzimy, jak przedłużyć jej pracę
Bateria jest zmorą wszystkich urządzeń mobilnych, a szczególnie telefonów komórkowych. W jaki sposób można wydłużyć jej żywotność i czy smartfona naprawdę trzeba ładować codziennie?
Bateria wciąż jest dla wielu z nas jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze telefonu. Okazuje się, że długość jej życia w dużej mierze zależy od naszych przyzwyczajeń i sposobu korzystania z funkcji urządzenia. Rozsądne i świadome może dać naprawdę zdumiewający efekt.
Stare nawyki, a nowe technologie
W czasach kiedy obiektem marzeń była Nokia 3310, ogromna większość użytkowników komórek zakodowała sobie, że baterię w nowym telefonie trzeba sformatować (formowanie). Proces ten polegał na całkowitym rozładowaniu akumulatora, a następnie ładowaniu go bez przerwy przez 10-12 godzin. Ostatecznie cały cykl trzeba było powtórzyć trzy razy. Niektórzy uskuteczniają tę metodę do dzisiaj, chociaż wraz z wprowadzeniem ogniw litowo-jonowych (Li-ion), przestała mieć jakikolwiek sens.
Zasady ładowania telefonu z baterią litowo-jonową
- Bateria w nowym telefonie jest naładowana w około 30 proc., co wynika z faktu, że akumulatory pozbawione zapasów energii nie mogą być przechowywane. Jeśli zamierzacie odłożyć swój telefon na półkę - na dłużej niż kilka dni - warto go na chwilę podłączyć do zasilania. - Należy również unikać rozładowywania do "zera" w trakcie normalnego codziennego użytkowania.
- Warto wiedzieć, że wysokie temperatury szkodzą bateriom litowo-jonowym. Komórki nie powinno się zostawiać w mocno nagrzanym samochodzie lub wystawionej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Odpowiednie nawyki
Biorąc pod uwagę fakt, że Bateria do telefonu Motorola GV30 litowo-jonowe lubią być często podłączane do zasilania, warto zainwestować w biurkową (lub samochodową) stację dokującą. Ta ma wiele pożytecznych funkcji, a przy tym gwarantuje stałe źródło zasilania i nieprzerwanie uzupełnia energię. Doskonale sprawdzają się również nawyki podłączania ładowarki np. w trakcie szykowania się do wyjścia do pracy lub szkoły. Nawet jeśli bateria nie naładuje się w całości, to i tak zagwarantuje działanie urządzenia do następnego poranka. Większość nowoczesnych akumulatorów ładuje się bardzo szybko, więc taka strategia jest jak najbardziej wskazana.
Przenośne ładowarki
Powyższe techniki przestają mieć znaczenie w przypadku dłuższego pobytu poza domem lub pieszej wycieczki - kiedy podłączenie smartfona lub tabletu do źródła prądu nie wchodzi w grę. Doskonałym wyjściem z takich sytuacji jest przenośna ładowarka. To mobilne źródło prądu ma pojemność rzędu 5000 mAh, więc od 2 do nawet 5 razy więcej, niż bateria przeciętnego smartfona. Jest przy tym niewielka i kompatybilna z każdym telefonem, a także wybranymi aparatami fotograficznymi, konsolami, odtwarzaczami multimediów czy tabletami.
Jak korzystać z telefonu, żeby Baterie smartfonów Motorola GV30 wystarczała na długo
Dalsza część artykułu dotyczy przede wszystkim smartfonów, ponieważ to one zużywają energię szczególnie szybko. Mają jednak wiele inteligentnych systemów, które pozwalają to zużycie kontrolować.
Ekran
Najwięcej energii zużywa oczywiście ekran. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, żeby to ograniczyć. W tym celu należy udać się do ustawień wyświetlacza, a dokładnie - opcji poziomu jasności panelu. Warto wiedzieć, że im ekran jest jaśniejszy, tym więcej prądu pobiera. Tutaj zalecam korzystanie z automatycznej regulacji. W tym trybie, dzięki wbudowanemu czujnikowi światła, telefon sam dostosuje jasność ekranu do warunków oświetlenia - im ciemniej w pomieszczeniu lub na zewnątrz, tym słabiej będzie podświetlany panel. Można również wybrać stałą odpowiadającą nam jasność wyświetlacza. Jeśli będzie on dość mocno przyciemniony, zużycie energii będzie wyraźnie niższe.
Nie bez znaczenia pozostają ustawienia automatycznej blokady ekranu. Stosunkowo krótki czas bezczynności (np. 15-30 sek), po którym telefon przejdzie w tryb czuwania, przyniesie najlepsze efekty.
Która bateria jest najlepsza? Podyskutuj na naszym forum
Moduły łączności
Producenci nie bez powodu podają czas pracy telefonu dla włączonego i wyłączonego 3G. Dzięki temu modułowi możemy cieszyć się m.in. mobilnym internetem, bez którego smartfon traci "połowę" swojej funkcjonalności. Niestety, ten element zużywa niemałe zapasy energii. Przełączenie na tryb 2G wydłuży czas pracy o jeden, a nawet kilka dni - w zależności od pojemności akumulatora, modelu telefonu czy naszych przyzwyczajeń. Z drugiej strony trudno wymagać od użytkownika smartfona, aby włączał 3G okazjonalnie. Tutaj warto wyrobić sobie nawyki - np. wyłączać 3G podczas dłuższych wizyt poza domem, kiedy telefon bezczynnie leży w torbie czy kieszeni spodni.
WiFi to kolejny pochłaniacz energii, bez którego wielu z nas byłoby naprawdę ciężko. Dzięki niemu możemy bez obaw (o koszty) korzystać z dobrodziejstw sieci w smartfonie. Ale i w tym przypadku warto robić to rozsądnie, tzn. tylko wtedy, kiedy chcemy zaktualizować oprogramowanie lub aplikację, ściągnąć z sieci multimedia albo pobrać pocztę. WiFi można włączać tam, gdzie mamy do niego dostęp.
Działające bez przerwy wynajduje okoliczne hotspoty, co nie jest obojętne dla baterii.
To samo dotyczy odbiornika GPS, który powinien być włączony tylko w razie potrzeby, np. nawigacji czy ustalania pozycji na mapie. Nie mniejszy apetyt na energię charakteryzuje układy napędzające telefony. Na te nie mamy jednak wpływu, a główna zasada brzmi - im nowocześniejszy, tym mniej prądu powinien pobierać. Za wykonywanie podstawowych operacji odpowiada w ich przypadku tylko jeden i to najmniej energożerny rdzeń.
Oprogramowanie - cichy zabójca baterii
Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki pływ na tempo rozładowywania baterii ma oprogramowanie. Źle zoptymalizowany system potrafi wykorzystać całą energię nie w 48, a w niecałe 12 godzin. W takim przypadku mamy niestety związane ręce, bo sytuację może naprawić tylko aktualizacja oprogramowania wydana przez producenta (lub oprogramowanie nieoficjalne, ale to wiąże się ze złamaniem zabezpieczeń urządzenia i utratą gwarancji).
Użytkownicy mają jednak pełną kontrolę nad zainstalowanymi w telefonie aplikacjami. A te potrafią poważnie wpłynąć na długość życia baterii.
Synchronizacje
Poczta, aplikacje zbierające informacje z portali społecznościowych, pogoda, widżety, i wiele innych programów - wszystkie, często bez naszej wiedzy, łączą się z siecią, i pobierają dane. To ma wpływ na stan zarówno baterii, jak i pakietu danych. Przez wzgląd na oba czynniki warto zainteresować się tematem i odwiedzić ustawienia. Tam można wyłączyć automatyczne synchronizacje, ale wtedy konieczne będzie wykonywanie ich ręcznie. Drugi sposób polega na ustawieniu harmonogramu aktualizacji dla każdej aplikacji z osobna (np. raz na 1-2 godziny).
Zamykanie procesów działających w tle
Wielozadaniowość to szalenie ważna cecha ówczesnych smartfonów. Dzięki niej możemy korzystać z danej aplikacji bez wyłączania innych. Te drugie wciąż działają, ale w tzw. "tle", co oczywiście wykorzystuje energię zgromadzoną w Baterie smartfonów Motorola GV30 , a na domiar złego może powodować spadki wydajności urządzenia. Takie procesy należy zamykać z poziomu ustawień telefonu lub odpowiednich aplikacji - dla systemu Android jest to np. Task Killer. Producenci smartfonów coraz częściej uzupełniają oprogramowanie o tego typu aplikacje.
Tryb oszczędzania energii
W niektórych smartfonach (nowych Sony Xperia lub HTC z Windows Phone 8) można znaleźć oprogramowanie, które wyręczy użytkownika z opisanych wyżej czynności. Chodzi oczywiście o przeróżne systemy oszczędzania energii. Po włączeniu telefon odbiera połączenia i SMS-y, a wszystkie pozostałe aplikacje i synchronizacje będą działały tylko wtedy, kiedy zostaną uruchomione przez użytkownika.
Im pojemniejsza, tym lepsza
Przy wyborze telefonu można się kierować pojemnością baterii. Tutaj zasada jest prosta - im pojemniejsza, tym lepiej. Do rekordzistów należy Motorola Razr MAXX, której ogniowo cechuje aż 3300 mAh - a jeszcze do niedawna standardem było 1200-1300 mAh. Najlepsze obecnie urządzenia maja akumulatory o pojemności około 2000 mAh.
Nie taka straszna, jak ją malują
Kupując smartfona często nie zdajemy sobie sprawy, że to urządzenie ma niewiele wspólnego z klasycznymi komórkami sprzed lat. Duży ekran i mnogość funkcji mają swoje potrzeby. Ich Bateria do telefonu Motorola GV30 trzeba ładować częściej niż raz na tydzień. A jak często? To zależy tylko i wyłączenie od nas.
Jak wydłużyć czas działania laptopa na Motorola GV30 Bateria do telefonu?
Każdy użytkownik laptopa chciałby, aby jego bateria trzymała jak najdłużej. Niestety nie ma jeszcze laptopów, który wytrzymywałby 20h ciągłej pracy bez podłączania ich do kontaktu. Przeczesałem kawałek Internetu w poszukiwaniu najlepszych porad jak zoptymalizować czas działania baterii i dziś zaprezentuję rezultaty swoich poszukiwań.
Znalazłem wiele stron, z różnymi pomocnymi wskazówkami i postarałem się przetestować większość z nich. Niestety większość bazowała na zwykłych domniemaniach i nie miały żadnego podłoża dowodowego, więc tych tutaj nie przytoczę.
Rzeczywistym kluczem do zwiększenia czasu działania baterii jest wyuczenie w sobie pewnych nawyków przy pracy z notebookiem.
1. Jasność ekranu. Bez dwóch zdań jasność ekranu jest najbardziej prądożernym elementem notebooka. To właśnie ekran "wysysa" życie z baterii. Zmniejsz jasność ekranu do absolutnego minimum. Przy moim HP?ku jest to poziom 35%. Zmniejszenie tej wartości przyczyniło się do znacznego poprawienia czasu pracy o ok. 25–30 minut. W Windows Vista możesz dostosować jasność przy pomocy Centrum mobilności w Panelu sterowania.
2. Urządzenia zewnętrzne. Karty PCMCIA, pamięci flash itp. zużywają dodatkowo energię nawet kiedy ich nie używasz! Jeśli masz podpiętą myszkę — odłącz ją i korzystaj z touch-pada. Odłączając takie urządzenia od notebooka zyskujesz kilka minut dłuższego działania Motorola GV30 Bateria do telefonu.
3. Wiele zadań naraz? Nie! Im większą ilość zadań wykonujesz w jednym czasie tym większy jest pobór mocy. Nawet przy nowych, energooszczędnych procesorach z dwoma rdzeniami. Z moich testów wynikło, że używanie kilku programów w jednym czasie zżera więcej energii także poprzez zmuszanie dysku twardego do cięższej pracy.
4. Oddychanie. Wiadomo, że komputer chodzi wydajniej, gdy ma dobre chłodzenie. Trzymaj swój sprzęt w dobrze wywietrzonych pomieszczeniach na płaskim podłożu. Jeśli grasz w gry wymagające dużej mocy obliczeniowej, takie jak Crysis, GTA IV czy choćby starszy Half-Life 2, wiesz że po krótkim czasie temperatura laptopa sięga nawet 80C. Dlatego bardzo ważna jest wentylacja by utrzymać komputer w dobrej kondycji.
5. Zamknij nieużywane usługi. Większość z nich jest domyślnie uruchamianych podczas startu systemu a prawda jest taka, że przeciętny użytkownik Windowsa około połowy z nich nie potrzebuje. Takie aplikacje działające w tle tylko zmniejszają ilość wolnych zasobów, zwłaszcza te, które ciągle coś skanują i uaktualniają (nie licząc programów antywirusowych). Usługi możemy wyłączyć poprzez wpisanie komendy services.msc w Start > Uruchom (alternatywą będzie wpisanie msconfig i przejście do zakładki Usługi). Jeśli jesteś niepewny, które z nich wyłączyć, pomiń ten punkt bądź poproś znajomego by Ci pomógł. Warte wyłączenia są usługi typu (jeśli oczywiście ich nie używasz): Google Desktop Search, QuickTime, Quick Play, Google Update Service, Centrum zabezpieczeń (Vista), HP Health Check Serivce, HP Service, NVIDIA Display Driver Service, Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player, Cyberlink RichVideo Service.
6. Hibernuj. Zauważyłem, że zostawienie laptopa na 8 godzin w stanie uśpienia zużywa aż 10% energii! Wiem, że miganie diody też wlicza się do poboru energii, ale nigdy nie podejrzewałem, że usypianie tylko "kosztuje". Hibernacja jest o wiele lepszą opcją niż Zamykanie i ponowne uruchamianie systemu gdyż to trwa zazwyczaj o połowę szybciej i pobiera znacznie mniejszą ilość energii.
7. Kondycja dysku twardego jest bardzo ważna, jeśli chcemy skrócić czas ładowania aplikacji i wydłużyć życie Motorola GV30 Baterie smartfonów. Najlepszym sposobem będzie częsta defragmentacja lub też korzystanie z programów, które potrafią to robić nawet w trakcie naszej pracy, nieustannie trzymając dysk w najlepszej kondycji. Aplikację, która warta jest polecenia to darmowy SmartDefrag firmy IOBit.
8. Wyłącz WiFi i skanowanie Bluetooth. Jeśli używasz laptopa w miejscu gdzie nie ma dostępu do sieci (np. w samolocie), nie ma sensu by laptop sprawdzał czy nie ma w pobliżu dostępu do bezprzewodowego dostępu do Internetu. Większość laptopów ma dodatkowo pre-instalowane dodatkowe oprogramowanie do zarządzania WiFi i Bluetooth np. HP Wireless Assistant. Jeśli jednak korzystasz z Internetu to możesz skorzystać z ?energooszczędnych? ustawień. W panelu sterowania kliknij dwa razy na ikonkę System potem wybierz Menedżer urządzeń. W wyświetlonej liście znajdź pozycję Karty sieciowe i wybierz swoją kartę bezprzewodową (nazwa może wyglądać mniej więcej tak: Intel® Wireless WiFi Link 5100) i kliknij na niej prawym przyciskiem myszy, po czym wybierz polecenie Właściwości. W wyświetlonym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane i dla trzech wartości Agresywność mobilności, Moc transmisji i Zarządzanie energią w sieci ad-hoc wybierz najniższe warianty lub maksymalną oszczędność energii i zaakceptuj klikając OK.
9. Stanowcze nie dla filmów z DVD oraz gier. Oglądanie filmów z DVD na laptopach jest miłą rzeczą, ale również zabójstwem dla baterii. Odłóż te nośniki na półkę i przerzuć się na oglądanie filmów z poziomu dysku twardego. To samo tyczy się grania w gry. 50 minut grania jest równe aż 2 godzinom zwykłej pracy!
10. Harmonogram zadań. Co jakiś czas Windows uruchamia zaplanowaną wcześniej defragmentację dysków bądź też skanowanie w poszukiwaniu malware (Windows Defender w Vista). Sprawdź czy niektóre z twoich aplikacji nie robią tego samego w czasie twojej pracy na Motorola GV30 Baterie smartfonów. Jeśli nie możesz tego ustalić z poziomu programów zobacz aktualne zadania w Harmonogramie zadań. Znajdziesz go w menu Start > Programy > Akcesoria > Narzędzia Systemowe.
Jeśli powyższe porady was nie do końca satysfakcjonują, możecie spróbować wyłączyć jeszcze oprogramowanie antywirusowe, przywracanie systemu, automatyczne aktualizacje i usługę indeksowania, czego nie zalecam z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że lepiej mieć zabezpieczony system niż podatny na wirusy a drugi to taki, że indeksowanie jest bardzo użyteczną funkcją i nie warto tego wyłączać z powodu chęci uzyskania kilku dodatkowych minut.
Chciałbym jeszcze wspomnieć o pewnym ?problemie?, na który narzekają użytkownicy laptopów z systemem Windows VISTA. Pewna ilość osób twierdzi, że interfejs Aero oraz Pasek boczny systemu Windows znacząco skracają życie baterii. Otóż udało mi się znaleźć odpowiedź lecz tylko na w pół dobrą. Z testów przeprowadzonych przez Nick?a White na blogu Windows Vista Team Blog wynikło, że sam interfejs Aero konsumuje od 1 do 4% całkowitej energii, co i tak dla mnie nie jest zadowalającym rezultatem. Zaś pasek boczny i gadżety to inna sprawa.
Gdyż każdy gadżet inaczej działa i może wykonywać mniej lub więcej zadań w tle.
By jednak zadowolić wszystkich, z pomocą przyszedł nam autor programu Vista Battery Saver. Kiedy odłączamy laptopa od prądu, program automatycznie wyłącza interfejs Aero oraz Pasek boczny.
Mam nadzieję, że dzięki moim poradom uda się wam wycisnąć więcej energii z waszych Motorola GV30 Bateria do telefonu. Jeśli macie jakieś dodatkowe, lepsze porady, napiszcie o nich w komentarzach.

Zaleca wysokiej jakości

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dell YFDF9 bateria do 11.1V 5800mah/65Wh

wysoka jakość - kompatybilny zasilacz do laptopa Sony ACDP-085E03

baterie L14S4A01 L14l4E01 L14L4A01 do Laptopa Lenovo